druhy kávy espresso

Oblíbené druhy kávy – popis a příprava 7 základních kávových nápojů

3. 8. 2018 | Katka

Také občas v kavárně tápete, co si objednat za kávu? Sestavili jsme pro Vás jednoduchý přehled základních druhů kávy. Už nemusíte váhat, co vlastně od číšníka chcete přinést. Společně si vysvětlíme všechny základní kávové nápoje na základě espressa, které dokáží při objednávce udělat zmatek.

Oblíbené druhy kávy – popis a příprava 7 základních kávových nápojů
4.8 (96.67%) 6

Vyznat se v nabídce kavárny může být občas docela oříšek. Spousta z nás ví, že druhů kávy podle přípravy je mnoho – espresso, cappuccino, latte a další. Díky našemu přehledu se už při objednávání neztratíte, vybrali jsme totiž 7 nejoblíbenějších kávových nápojů, které nabízejí v prakticky každé kavárně.

Chcete ochutnant naši kávu?

Zanechte nám zde svůj e-mail a my vám dáme vědět,
až se bude konat veřejná ochutnávka

Espresso

Macchiato

Cappuccino

Caffè Latte

Flat White

Americano

Long Black

Každý popsaný kávový nápoj v sobě vždy zahrnuje dávku espressa s různým poměrem vody a mléka. Je to právě poměr jednotlivých ingrediencí, který občas dokáže zákazníka kavárny (a někdy bohužel i samotného číšníka) zmást.

Espressošálek espressa

Na začátek to nejznámější. Espresso je čistá esence kávy, pouze voda a extrahovaná kávová zrnka, žádné mléko. Proto je umění jej připravit, každá chyba je totiž okamžitě poznat.

Espresso šálek má standardní objem 60–90 ml. Objem samotného nápoje včetně cremy je 30 ml a připravuje se ze 7 gramové porce mleté kávy. Při přípravě je třeba dodržovat teplotu vody 88 °C, tlak 9 barů a dobu extrakce cca 25 vteřin. Moderní kávovary si už naštěstí dokáží většinu parametrů pohlídat samy.

Podrobněji se espressu věnujeme v samostatném článku. V něm naleznete návod na přípravu espressa, popis jeho variant – ristretto, espresso doppio a lungo – i něco z historie nápoje.

 

Macchiatoespresso macchiato

Macchiato je odvozeno od klasického espressa. Čisté espresso některým lidem nechutná, protože je na ně jeho chuť příliš výrazná. Proto je vhodnou volbou právě macchiato, které je díky malému množství mléka chuťově jemnější.

Příprava macchiata je velmi jednoduchá: na cremu hotového espressa přidejte lžičku horkého mléka. Crema tím pádem vypadá „skvrnitě“, což je právě význam italského slova macchiato. Můžete se setkat i variantou, kdy je klasický espresso šálek po okraj naplněn mléčnou pěnou.

 

Cappuccinocappuccino šálek

Pravděpodobně nejoblíbenější druh kávy. Díky přidanému mléku je jeho chuť jemnější než u espressa. Správné cappuccino má objem okolo 160 ml a původně jej tvořily tři vrstvy – dávka espressa, stejná dávka horkého mléka a navrch vrstva mléčné pěny.

V současnosti cappuccino spíš tvoří vrstvy dvě, jedna z espressa a druhá z mléčné mikropěny. Ta bývá někdy zdobena kakaovým práškem nebo hoblinkami čokolády. Proto opatrně, cappuccino kalorie nenápadně skrývá, ale jsou ukryté v plnotučném mléku a právě v různých sladkých přísadách.

 

Caffè Lattelatte sklenice

Rozdíl mezi cappuccinem a latte je v objemu – caffè latte je větší, má objem okolo 300 ml. Základem caffè latte je espresso a horké mléko v poměru 1:3. Je velmi populární díky své jemné chuti, údajně totiž vzniklo jako varianta kávy vhodná pro děti. Často bývá dochucováno různými přísadami, např. oříškovým, skořicovým, karamelovým, kokosovým nebo vanilkovým aroma.

 

Flat White káva flat white

Tento druh kávy je typický pro Austrálii a Nový Zéland. Jeho příprava vlastně vychází z cappuccina, rozdíl je ale v dávce kávy. Flat White typicky obsahuje dvě dávky espressa doplněné mléčnou pěnou a podává se ve skleničce namísto v šálku.

 

Cappuccino, Flat White i Caffè Latte bývají někdy zdobené tzv. latte artem. Latte art propadlo už mnoho nadšenců a pořádají se v něm i mistrovství. Svou kávu tak můžete dostat ozdobenou různými rozetami, srdíčky, tulipány apod.

 

Caffè Americano a Long Black káva americano

Tyto dva druhy si pro svou podobnost zaslouží společné vysvětlení. V obou případech se jedná o dávku espressa s horkou vodou (poměr obvykle 1:5), rozdíl je ovšem v pořadí obou ingrediencí. Správná káva Americano se připravuje nalitím horké vody na espresso. Údajně takto pili kávu američtí vojáci za 2. světové války, aby jim káva déle vydržela, odtud jeho název.

Long Black se připravuje přesně obráceně, tedy nalitím espressa na horkou vodu. Při správné technice si espresso tvořící horní vrstvu nápoje částečně udrží svou cremu i chuť, a právě to jej od Americana odlišuje.

Všechny popsané kávové nápoje umí připravit moderní specializované kávovary, které lze pořídit nejen do domácnosti. Správně připravenou kávu si můžete dopřát i v práci, řešením je pronájem profesionálního kávovaru.

Péči věnujte i výběru kávy, z nekvalitních potravin dobré jídlo také neuvaříte. Nejlepší káva na espresso nemusí být nutně ta nejdražší, záleží i na vaší chuti. Obecně vzato by zrnka měla být upražená tak akorát (ani světlá ani moc tmavá). Neměla by být nijak mastná natož olejnatá, a rozhodně byste v balení zrnkové kávy neměli mít žádné úlomky větviček nebo kousky rozdrcených zrn. Dobrá káva pěkně vypadá a hlavně – nádherně voní.

Bez kterého druhu kávy se neumíte představit svůj den? Napište nám do komentářů 😊

Oblíbené druhy kávy – popis a příprava 7 základních kávových nápojů
4.8 (96.67%) 6

Autor: Katka
Sdílet:

Okomentujte článek v diskuzi!

Sledujte nás na Facebooku
Nejlepší káva
100% arabica
Caffè Montenero Amore
montenero brazil brazilská káva
Caffè Montenero Brazil

Co musíte o kávě vědět?

Přejít na blog
Poptávkový formulář
20, 50

Ozveme se vám do jednoho pracovního dne

GDPR complaint Jméno, email, telefon jsou nutné položky, pro následnou komunikaci s pověřenou osobou. Data nejsou poskytovány třetí straně