frappé recept

Domácí ledová káva osvěží doma i v kanceláři

2. 8. 2018 | Katka

Horké léto dokáže být pěkně úmorné. Obzvlášť v práci, kde potřebujeme po celý den udržet pozornost. Zkuste náš recept na frappé, které Vás báječně osvěží a nabije energií!

Domácí ledová káva osvěží doma i v kanceláři
5 (100%) 3

Frappé se trochu nepřesně označuje jako ledová káva, ačkoliv je mezi nimi drobný rozdíl. Zatímco frappé se podává s ledem, ledová káva se zmrzlinou. Výběr varianty ovšem závisí jen na Vaší chuti.

Chcete ochutnant naši kávu?

Zanechte nám zde svůj e-mail a my vám dáme vědět,
až se bude konat veřejná ochutnávka

Příprava frappé je velmi jednoduchá a zvládnete ji i v malé kuchyňce v kanceláři. Obvykle se používá instantní káva, my se rozhodli dopřát si o něco lepší chuťový zážitek a připravili si frappé z mleté kávy.

Jak se dělá ledová káva: recept na přípravu frappé

Ingredience

espresso
2–3 lžičky krupicového cukru
4 lžíce mléka
kostky ledu

Příprava

Vychladlé espresso nalijte do šejkru nebo do uzavíratelné zavařovací sklenice. Přidejte cukr a 8–10 lžic studené vody. Pořádně protřepte, dokud nevznikne hustá pěna (asi půl minuty). Do vysoké sklenice vsypte kostky ledu, zalijte kávovou pěnou a přidejte mléko (to můžete podle chuti i napěnit). Dolijte studenou vodou a je hotovo.

Věděli jste, že…

Frappé vzniklo v 50. letech v Řecku. A navíc úplnou náhodou. Zaměstnanec firmy Nestlé si chtěl o přestávce během mezinárodní výstavy v Soluni připravit instantní kávu, neměl ale teplou vodu. Rozmíchal ji proto se studenou vodou v šejkru a legendární nápoj byl na světě!

 

Nemáte ve firmě kávovar? Zkuste si jej pronajmout. Pronájem kávovaru do kanceláře je nejjednodušší způsob, jak si užít kvalitní kávu i během pracovního dne. Vhodnou kávou do firmy je např. Caffè Montenero, z jejichž nabídky si vybere opravdu každý. Všechny druhy kávy Montenero jsou pražené v Itálii s tou největší péčí.

Domácí ledová káva osvěží doma i v kanceláři
5 (100%) 3

Autor: Katka
Sdílet:

Okomentujte článek v diskuzi!

Sledujte nás na Facebooku
Nejlepší káva
Čerstvě pražená 100% Arabica
Caffè Montenero Amore
Směs káv Arabica a Robusta
Caffè Montenero Nero

Co musíte o kávě vědět?

Přejít na blog
Poptávkový formulář
22, 11

Ozveme se vám do jednoho pracovního dne

GDPR complaint Jméno, email, telefon jsou nutné položky, pro následnou komunikaci s pověřenou osobou. Data nejsou poskytovány třetí straně