Odvápňovač do kávovaru

Odvápňovače seženete práškové nebo tekuté, vždy se držte doporučení výrobce kávovaru. Kávovar byste měli pravidelně odvápnit nejméně dvakrát ročně, ideálně jednou za tři měsíce. Výhodou je, že si kávovary o odvápnění obvykle samy řeknou rozsvícením kontrolky.

Přípravky na odvápnění se svým složením liší, každý obsahuje o něco jinou kyselinu. Pokud byste použili jiný, než doporučuje výrobce, mohli byste si kávovar i zničit. Vyhněte se také „zaručeným“ babským radám a nikdy pro odvápnění kávovaru nepoužívejte ocet!

 

Odvápňovač do kávovaru
Ohodnoťte stránku

Objednat

Potřebujete objednat odvápňovač do kávovaru?

4 důvody, proč čistit kávovar

Nižší spotřeba energie

Vodní kámen je nepřítel všech přístrojů, které používají vodu. S oblibou se usazuje hlavně na topných tělesech a snižuje tím rychlost ohřevu vody. Kávovar pak na svůj provoz potřebuje víc energie, než je nutné.

Prodloužení životnosti

I tu má vodní kámen na svědomí. Bílý povlak vodního kamene nejenže snižuje účinnost ohřevu, ale zbytečně namáhá všechny vnitřní součásti kávovaru.

Skvělá chuť

Chuť kávy mohou ovlivnit připálené kousky kávových zrnek, žluklé zbytkové oleje, kazící se zbytky mléka z mléčné trysky i vápenaté usazeniny z vody.

Dezinfekce

Usazené zbytky mléka zhoršují průchodnost trysek a mohou je ucpat úplně. Nemluvě o tom, že se v nich s oblibou množí ne úplně přátelské bakterie.

Máte dotaz anebo chcete opravit kávovar? Ozvěte se nám!

GDPR complaint Jméno, email, telefon jsou nutné položky, pro následnou komunikaci s pověřenou osobou, abychom věděli s kým máme danou závadu řešit. Data nejsou poskytovány třetí straně

Poptávkový formulář
Do penzionu, hotelu nebo kavárny Vám kávovar rádi prodáme a poskytneme servis. Pronájem kávovaru a dodávku kávy zajišťujeme pouze pro kanceláře.
29, 47

Ozveme se vám do jednoho pracovního dne

GDPR complaint Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Jméno, e-mail a telefon jsou nutné položky pro následnou komunikaci s kontaktní osobou. Data neposkytujeme žádné třetí straně.